Prodej a pěstování kapradin

Naše trvalková školka se také zaměřuje na pěstování a rozmnožování kapradin. Chladnější a vlhčí podmínky, ve kterých je naše školka situovaná, umožňují přirozený růst a vývoj u těchto hajních kapradin. Vhodnými partnery pro pěstování mrazuvzdorných kapradin je také nadmořská výška školky 530 m a stálá zimní sněhová pokrývka.

Většina hajních kapradin dobře doplňuje stínomilné trvalky a tmavé lesní zákoutí zahrady, dále vodní partie, skalky nebo zídky. Rostliny dávají přednost chráněnému místu s vyšší vzdušnou vlhkostí, kde mohou vytvářet i rozsáhlé půdopokryvné porosty. Hajní kapradiny vyžadují humózní, mírně kyselé a stále vlhké půdy, ale nesnášejí trvalé zamokření nebo bahnité půdy. Kapradinám také prospívá občasné přihnojení minerálními hnojivy. V přílišné tmě kapradiny pomalu rostou, běžnější druhy snášejí i přímé slunce, pokud jim zajistíme dostatek vláhy v půdě.

Pro ověření otužilosti, zimujeme rostliny v kontejnerech, než jsou prodávané. Většinu kapradin pěstujeme ve větších kontejnerech od 1 do 3 litrů, a poskytují tak celoroční výsadbu.